Bamboozle Set Times!

May 18

MAIN STAGE
9:30-11:00SKRILLEX
8:00-9:00INCUBUS
6:55-7:40MAC MILLER
6:10-6:40WE CAME AS ROMANS
5:25-5:55MIKE POSNER
ZUMIEZ STAGE
9:10-10:00VOLBEAT
8:10-8:50ARMOR FOR SLEEP
7:15-7:55THE RECEIVING END OF SIRENS
6:30-7:00THE STORY SO FAR
5:45-6:15CLASS 6
5:05-5:30DELESEA
Harley-Davidson of Ocean County
SAINTS AND SINNERS Stage
10:10-10:50THE WONDER YEARS
9:15-9:50WHITECHAPEL
8:55-9:15CALVACADE OF THE ODD
8:25-8:55MISS MAY I
7:35-8:05STRAY FROM THE PATH
6:45-7:15CAVALCADE OF THE ODD
5:55-6:25BAD CASE OF BIG MOUTH
5:05-5:35REWIND THE CRISIS
TEMPLE OF Boozle
9:20-10:20DJ E-V
8:50-9:20TIMEFLIES
8:05-8:35ANAMANAGUCHI
7:15-7:50AIDEN CHANCE
6:45-7:15GONZO
6:00-6:30AER
5:15-5:45TELL A TALL TALE
BEACH PARTY STAGE
9:00-9:30BIG FREEDIA
8:15-8:45KREAYSHAWN
6:55-7:25casey veggies
6:30-6:50CAM MEEKINS
6:00-6:25DAVID GARIBALDI
5:40-6:00OCD: MOOSH & TWIST
5:20-5:40DJ RAGE BERGER
5:00-5:20BOAZ
YUUZOO BREAK STAGE
10:00-10:30CAVALCADE OF THE ODD
9:30-10:00I.O.U.
9:15-9:30SCOTTS SIDE SHOW
8:45-9:15D.A. THE FUTURE
8:00-8:30A BALANCE BETWEEN
7:15-7:45THIS GOOD ROBOT
6:30-7:00FORGET PARIS
5:45-6:15SHAKE THAT BEAR
5:00-5:30BATTEN DOWN THE HATCHES
PARAMOUNT STAGE
10:00-10:30SAILESH THE UNCENSORED HYPNOTIST
8:00-10:00FISHBONE DOCUMENTARY
6:00-7:30FREAK DANCE
5:30-6:00SAILESH THE UNCENSORED HYPNOTIST
5:00-5:30DAVID GARIBALDI
Download Timecard

May 19

MAIN STAGE
7:30-9:30FOO FIGHTERS
6:15-7:10MY CHEMICAL ROMANCE
5:15-6:00JIMMY EAT WORLD
4:20-5:00THE ALL AMERICAN REJECTS
3:35-4:05NEVER SHOUT NEVER
2:50-3:20THE MAINE
2:05-2:35THIS GOOD ROBOT
ZUMIEZ STAGE
10:25-11:00BAMBOOZLE BONUS ROUND
9:30-10:10MOTION CITY SOUNDTRACK
8:45-9:15THE PROMISE RING
8:00-8:30HOT WATER MUSIC
7:15-7:45LESS THAN JAKE
6:30-7:00ANTI-FLAG
5:45-6:15BOYSETSFIRE
5:00-5:30THE WARDEN AND F.A.M.E.
4:20-4:45THE NEW ROYALTY
3:25-4:05MOTION CITY SOUNDTRACK
2:45-3:10THE STORY SO FAR
2:05-2:30THE AGE
Harley-Davidson of Ocean County
SAINTS AND SINNERS Stage
10:20-11:00BAMBOOZLE BONUS ROUND
9:20-10:05EMMURE
7:00-7:30PERIPHERY
6:45-7:00CAVALCADE OF THE ODD
6:15-6:45ATTILA
5:30-6:00CLOSE YOUR EYES
4:45-5:15MYCHILDREN MYBRIDE
4:05-4:30MAKE ME FAMOUS
3:25-3:50NORTH KOREA
2:45-3:10AUDIO INSIGHT
2:10-2:35DARKNESS DESCENDS
TEMPLE OF Boozle
9:00-10:00DJ PAULY D
7:50-8:50DATSIK
7:00-7:40BIG CHOCOLATE
6:20-7:00PROTECTOR
5:40-6:20DJ RIDDLER
4:55-5:25HE IS WE
4:10-4:40BALLYHOO!
3:30-3:55MATT TOKA
2:50-3:15LE BLORR
2:10-2:35TWO CENT SAM
BEACH PARTY STAGE

DJ PRIME SPINS INBETWEEN

10:00-11:00BAMBOOZLE BONUS ROUND
9:30-10:00CAVALCADE OF THE ODD
6:40-7:30A$AP ROCKY
6:00-6:30ACTION BRONSON
5:20-5:50IGGY AZALEA
4:40-5:10MR. MFN EXQUIRE
4:00-4:30DAVID GARIBALDI
3:25-3:50AER
3:00-3:20THE KNOCKS
2:45-2:55UPGRADE
2:20-2:40HI-REZ
2:00-2:15CB SMOOTH
YUUZOO BREAK STAGE
10:15-10:45AGONY FAMILY
9:30-10:00PowerGlove
8:45-9:15SOMETHING ABOUT JANUARY
8:00-8:30XERO GRAVITY
7:15-7:45THEY ALL FLOAT
6:30-7:00KID FELIX
5:45-6:15SMALL TOWN SCOUNDRELS
5:00-5:30GOING DARK
4:15-4:45ALTER THE ENDING
3:30-4:00REALITY CHECK
2:45-3:15WAKING ELLIOT
2:00-2:30TURNING DOWN HARVARD
PARAMOUNT STAGE
10:30-11:00DAVID GARIBALDI
9:40-10:10SAILESH THE UNCENSORED HYPNOTIST
9:00-9:30PROTOMEN
8:10-8:40MICHAEL MONROE
7:25-7:55CHERRI BOMB
6:50-7:10JAMES MCCARTNEY
6:05-6:35THE DEAR HUNTER
5:20-5:50GREAT BIG PILE OF LEAVES
4:40-5:05ADAM STREICHER & THE AMPHETAMINES
4:05-4:30SAILESH THE UNCENSORED HYPNOTIST
3:05-3:50CALVALCADE OF THE OCD
2:20-2:50ZODIAC MARY
Download Timecard

May 20

MAIN STAGE
8:45-11:00BON JOVI
7:15-8:15BRAND NEW
5:55-6:55THE GASLIGHT ANTHEM
4:55-5:35BUCKCHERRY
3:55-4:35SAMMY ADAMS
2:55-3:35BOYS LIKE GIRLS
2:10-2:35MARIANAS TRENCH
ZUMIEZ STAGE
7:50-8:30THE BOUNCING SOULS
7:00-7:35CATCH 22
6:10-6:45COMEBACK KID
5:20-5:55MURPHY’S LAW
4:30-5:05BAYSIDE
3:45-4:15FOLLY
3:00-3:30PATENT PENDING
2:15-2:45THE STORY SO FAR
Harley-Davidson of Ocean County
SAINTS AND SINNERS Stage
8:00-8:30ALESANA
7:15-7:45WOE, IS ME
6:30-7:00TRAPPED UNDER ICE
5:45-6:15TEXAS IN JULY
5:00-5:30LIKE MOTHS TO FLAMES
4:15-4:45OBEY THE BRAVE
3:30-4:00XOMBIE
2:45-3:15MAZMYTH
2:05-2:30SONS OF ORIGIN
TEMPLE OF Boozle
7:30-8:30STAR SLINGER
6:50-7:30The WHITE PANDA
6:10-6:40CAVALCADE OF THE ODD
5:25-5:55AER
4:40-5:10ACTION ITEM
3:55-4:25ASHLAND HIGH
3:15-3:40PLUG IN STEREO
2:35-3:00NEW CITIES
2:00-2:20RACHEL MILLER
BEACH PARTY STAGE
8:00-8:30OUTASIGHT
7:10-7:50T. MILLS
6:30-7:00CRIS CAB
5:50-6:20WALLPAPER.
5:10-5:40RIFF RAFF
4:30-5:00SKIZZY MARS
3:55-4:20OVERDOZ.
3:25-3:50CAVALCADE OF THE ODD
2:55-3:20YES YES Y'ALLS
2:00-2:50DJ TORO
YUUZOO BREAK STAGE
8:00-8:30STIFF MOTION
7:15-7:45PERFECT GENTLEMEN
6:30-7:00CRAVING STRANGE
5:45-6:15BREATHING BLUE
5:00-5:30I AM FIGHTING
4:15-4:45VALHALLA
3:30-4:00SHORT LIVED AFFAIR
2:45-3:15POLITICAL PARTY CRASHERS
2:00-2:30LISTEN CLOSE
PARAMOUNT STAGE
7:30-8:30ANDREW DICE CLAY
6:40-7:15DRAMARAMA
5:55-6:25SPACEHOG
5:10-5:40HE IS WE
4:25-4:55DEAS VAIL
3:40-4:10KICKING DAISIES
3:00-3:25OUR BLACK FRIDAY
2:20-2:45KNUCKLEBONE
Download Timecard